10 komentářů to “Střední Brdy – bývalá vojenská výcviková (a jiná) zařízení V.”

 1. Pid napsal:

  V roce 1996 jsem jezdil hlídat na Felbabku jako strážák. V tý době už byl areál prázdny jen opuštěné budovy. Pro mě to byla nejlepší služba, naučil jsem se tam spát i 20h denně 🙂

 2. Roman K. napsal:

  Ahoj, všem.
  Jesem moc rád, že tato stránka vznikla a doufám, že se sem podívá co nejvíc bývalých spolubojovníků ať už stejného či jiného ročníku. Byli jsme de facto na stejné lodi.
  Kdyby náhodou někdy někdo chtěl udělat nějaký sraz a zavzpomínat na bývalé časy ať již veselé, či smutné historky, rád bych se zúčastnil. Pište na mail vetrnik@gmail.com

 3. Karel napsal:

  Dobrý den.
  V roce 1993 (duben/květen) byl velký požár muničního skladu cca 4-5 km od kasáren. Prosím nevíte jestli existují nějaké volně přístupné záznamy popř.foto? Ptám se, pač jsem byl přímý účastník a nesl jsem si svůj díl odpovědnosti, za který jsem byl i soudně trestán… Napadlo mě, že by jste něco mohli třeba Vy vědět. Moc děkuji za jakoukoliv informaci.
  K.H.

 4. ladislav bocsgai napsal:

  sluzil som v straziciach ako tankan tam sme chodievali do straze 1981DO 83

 5. Hynek Rubeš napsal:

  Ahoj,
  na Felbabku jsem nastupoval 8/93.Velel tam pplk.Hron.Dále tam byli:mjr.Pařil,mjr.Moravec,Kpt.Dušek atd.Z pošťáků Rony Pötzold,Haňout a pprap.Paštéka.
  Vojna na rozdíl od přijímače ve Strašicích v klidu.
  Atmosféra dobrá, když se plnilo tak nám vyšli oficíři vstříc.
  Vagonovali se poslední Téčka i OT v Jincích na vagony.Mělo mě napadnout, že to znamená i konec útvaru.Ale v té době jsem to tak nebral.Když jsem tam jel někdy v roce 1995 na návštěvu, už tam nikdo nebyl.
  Hynek.

 6. Johan napsal:

  Ahoj
  Bol som na 5 mes. vojny v Strasiciach a podarilo sa mi dostat aj na Felbabku. Bolo to v roku 1984. Vtedy sme tam betonovali garaze pre zalozne tanky. Najprv sme museli vykopat velke jamy a potom sme noc den v kuse betonovali. Pamatam si ze tam bol jeden suprak ktory nadsluhoval asi 180 dni. Skratka viac ako som bol ja na vojne (150). Boli to celkom pekne casy. Podarilo sa nam ujst aj na PIVO.
  Johan

 7. Hynek (Prófa) napsal:

  Ahoj,
  včera jsem tam byl po 23 letech a je to smutný pohled.Vše do základu rozebrané, všude roste křoví, neupraveno, úplná spálená země.
  Taky jsem byl ve Strašicích, kde jsem byl v příjmači a tam je to ještě horší.Polozbořeniny, vymlácený okna a to co je tam zachovalé okupují hordy cizinců z balkánu a pár firmiček.
  Strašice konečně dosáhli pravdivosti svého názvu.
  Kdyby šly přiložit fotky, rád se podělím ale je to tryskní pohled.

 8. Petrh napsal:

  Sloužil jsem tam v roce 88-89. Nastoupil jsem jako v.č. kolové techniky a technik radista-spojař,měl jsem na starosti spojdílnu a baterkárnu. V mé době tomu vládl mjr. Hovanec. Zástupce byl tehdy ještě mjr. Hron(nejlepší voják z povolání s kterým jsem se setkal). V.r. byl pprp. Paštéka (Dodo),občas docela nepříjemný,ale byl lidský a náklaďáků se zastával☺(přísnost musí být). Kpt.Švec jako výstrojní náčelník a pár stříbrných hvězdiček(pošťáků). V3S s jménem HEKTOR ještě byla plně v provozu,jezdívaly jsme s ní do Strašic pro proviant,do Příbrami pro maso pro psy a do Hořovic pro vodu do zásobníku pitné vody. Pilot Hektora byl náš nejzkušenější řidič M.Bartoš . Jednou jsme tam zažily požár sudů z gumolakem a madolakem,kde zasahovali i civilní hasiči. Felbabka byla klidná,pohodová vojna.

 9. Marek Ševčík napsal:

  Lidičky zlatí…Kdo jste na Felbabce sloužili v letech 1988 až 1990 rád se s vámi spojím přes Skype, Facebook , V.K. …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Podívejte se také na: