L-39 v Brdech

Card image cap

L-39 v Brdech

Uprostřed minulého týdne bylo možné v okolí Strašic a Dobříva zahlédnout nad brdskými lesy nízko manévrující L-39.Čáslavští piloti na svých strojích nacvičovali hloubkové přelety a plnili další taktické úkoly bez použití palubních zbraní.V prostoru vymezeném kótami Lipovsko-Koruna-Kočka a Bahna nalétávali opravdu velmi nízko a tak vzhledem k jejich rychlosti , nízkému průletu a zalesnění nebylo snadné jejich počínání  zaznamenat. Co však L-39 a jejich sesterská L-159 Alca dokážou lze vidět na následujícím videu. 


(foto Jan Kouba)

Komentáře


Honza Vaníček dne 15.05.

Na Praze (862) letěli až pod úrovní vysílače,takže opravdu nízko. A je pravda, že byli těžko zachytitelní. Nestihl jsem jej ani pořádně vyfotit. Bylo to zajímavo zpestření cyklovýletu.


Vyhledávání
O webu
Jsme parta lidí, kteří mají rádi přírodu a kteří mají především rádi Brdy. Proto převážnou část našeho volného času trávíme touláním se po tomhle krásném kousku naší krajiny. Využít každou volnou chvilku a ponořit se do nádherné a zatím ještě poměrně zachovalé přírody, prodírat se houštinami podél potoků, objevovat zastrčená místa, spát v boudě, v seníku, v nějaké ruině po vojácích nebo jen tak pod stromem, je naší touhou, touhou která nikdy neutichá.
Více o vzniku webu Brding.up4.cz P1130820
Facebook