4 komentáře to “Brdy houbařské”

 1. pavel napsal:

  Trochu mně překvapuje ta informace o dubových hřibech. V centrálkách jsem na ně ještě nenarazil, ale třeba je to kolem Skořice a Strašic jiné, tam na houby nechodím. Lišky se tu sice taky příliš ve velkých houfech neobjevují, ale najít se dají. Hezký článeček.

  • Lezec napsal:

   Ahoj Pavle.
   Vzpomínám si, že na lišky jsme chodili kdysi s mým tátou a rostlo jich poměrně dost, pak na dlouhá léta vymizely a teď se v poslední době opět ukazují a překvapilo mě, že docela v hojném počtu. S těma hřibama je to trochu složitější. Nedalo mě to a schválně jsem se podíval do atlasu hub – našel jsem tam 22 druhů hřibů a to mají určitě některé druhy ještě svoje místní pojmenování. V mém okolí se například “ poddubák “ nazývá hřib hnědý a těch příkladů bude určitě víc.Tak jen na vysvětlenou…
   Měj se. Druhou stranu Brd zdraví L 🙂

   • pavel napsal:

    Aha – tak už jsem doma. Hnědák je jasný – tak tomu říkáme tady, ale třeba taky panský hříbek, pančák, borovák a tak různě. Holt ty krajové názvy dají člověku někdy zabrat. .:) Zdravím „první stranu Brd“. Pavel.

 2. Mischa napsal:

  Předminulý víkend jsme šli s kamarádem z Teslín přes Roviny, Bor a Tok do Strašic. Koukali jsme jen kolem cesty po houbách a našli jsme jich mraky. Hlavně smrkáče, ale také několik desítek kovářů. Těmi jsou Brdy známé. Na Toku se to hřiby jen hemží! A je tam také spoustu brusinek… Pěkné babí léto přeje Mischa.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Podívejte se také na: