10 komentářů to “Truppenübungsplatz Kammwald-Schiessbahn II.-Skorschitz”

 1. Martin Král napsal:

  Moc hezký článek, ale na mapce, kde jsou opevnění vykreslená Vám bohužel jedna pozorovatelna chybí. Je dochovaná celá a je nedaleko Mytě. Cca 50 metrů od domů a patří k modré dráze.

  • lezec napsal:

   Při nejbližší příležitosti se tam zajedu podívat,snad budu v hledání úspěšnější.Strojovny se nacházely dobře,jsou větší a leží v ose dráhy,ale malé pozorovatelny jsou už často hodně zarostlé a jejich pozice k dráze je poměrně nečitelná.Je dost možné,že někde v houštinách nebo v lese ještě nějaká bude.Dík za upozornění a dám vědět jak jsem dopadl.:-)

   • Martin Král napsal:

    Tato, co mám na mysli, je ve starém stojatém smrkovém lese, kousek od asfaltové cesty, co vede z Mytě k domovu pro seniory. Naproti přes cestu jsou dva malé rybníčky. Tak přeju úspěšně hledání.

 2. Martin Král napsal:

  Tak jsem se znovu podíval na mapku a musím se omluvit, protože jsem se nějak přehlédl. Pixle, o které se bavíme je v mapce zakreslená.

  • lezec napsal:

   Ahoj,neomlouvej se,ta zmiňovaná „pixle“tam zaznamenaná opravdu nebyla,protože jsem jí tam doplnil až dneska.Nedalo mi to a zajel jsem se tam podívat na kole.Musím se přiznat,že mě to dost překvapilo.Po téhle cestě okolo Harmonie občas jezdím na kole a nikdy jsem se jí nevšimnul (narozdíl od Hanze,který o ní věděl,ale zase neznal většinu ostatních) a hlavně bych jí tu ani nehledal,protože je nelogicky umístěná.Její pozorovací úhel dnes směřuje doprostřed vzrostlýho lesa,ale situace před 70 leta byla pochopitelně jiná.S ohledem na pozici v jakém stojí bych jí taky přiřadil spíš ke dráze červené (Skořice-sever),než k modré (Skořice-potok),to už ale není důležité.Každopádně děkuji za informaci.Zdraví L.

   • Alena napsal:

    Zdravím, ještě jeden bungr jste zapomněli. Nachází se v lesíku nad rybníkem Pohodák u Příkosic, přímo nad tratí Mirošov-Příkosice-blíže k Příkosícům, nebo přímo proti křižovatce u lesa Zlamnohy -odbočka na Myť- směr na západ/musí se tam jít ale přes pole. Je už hodně zarostlý křovinami, ale je tam. Jinak děkuju za informace, které jste na tuto stránku dali. Přeju hodně hezkých a napínavých chvil v Brdech.
    Alena

 3. homberg napsal:

  Zdravim z Prahy. Ano, potvrzuji informaci Aleny, ze na mapce neni zaznamenan bunkr, ktery se nachazi v lesiku Maly Precek, ve svahu nad rybnikem Pohodak. Protoze lezi v ose strelnice, jedna se asi o strojovnu. Uz jsem tam dlouho nebyl a nepamatuji se, zda ma jen pozorovaci sterbinu, nebo otvory pro lana.
  Jinak chvalim super web. Tento kraj je mym srdecnim…

 4. Radek Vítek napsal:

  Zdravim Vas, ta mapka strelnice je zajimava, ale nejak se mi to nezda. Z ceho jste vychazeli? Podle mych informaci to melo vypadat trochu jinak. Kde se vzala ta zluta cara? System strelnic byl od Strasic az po Padrt, cislovany I – VI, Skorice jsou III. Nebo je to jinak? Kdyztak napiste na radekvitek@seznam.cz
  Diky. RV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Podívejte se také na: