"Pixle"u Příkosic

Card image cap

"Pixle"u Příkosic

Tak po upozornění Aleny a Homberka na další zapomenutou německou "pixlu", nacházející se u bývalé skořické střelnice, jsem se zajel na určené místo podívat.Díky Homberkovi nebyl problém konkrétní bunkr nalézt a tak s pomocí jeho přesné GPS jsem mohl jít vlastně najisto. Jen jsem jeho umístění čekal spíše na svahu směrem k silnici (ke Skořicům), odkud je přímo výhled na dráhy střelnice a ne opačně, tedy k trati "Mirošovky". Jedná se o další pozorovatelnu a její pozice mě dost překvapila, protože pozorovací štěrbiny směřují přímo do protilehlého svahu a tím pádem vlastně není nic vidět. Nepředpokládám tedy, že tato pixla byla stavěná jako pozorovatelna. Buď sloužila jen jako úkryt vojska, které mohlo mít provizorní pozorovatelnu nad svahem, ale to je poměrně nelogické (proč by jí tam neumístili rovnou) a nebo zde mohlo být zřízeno jakési strážní stanoviště kontrolující dění na přilehlé železniční trati. Byla to jediná železnice v oblasti JZ Brd, navíc s nedalekou vlečkou vedoucí do blízkosti plánované střelnice. Pro Němce značně strategické místo a tedy důvod, proč ho mít pod kontrolou.Ale jsou to jen mé úvahy, přesné informace by samozřejmě mohli mít jen pamětníci.

Komentáře


lezec dne 02.06.

Je už zanesená v mapě.Zhruba 100 metrů od vodojemu u Přecku směrem přes pole k Mirošovce.


dne 01.06.

Ahoj kluci. Kde tahle pixle je přesně? Myslel jsem si naivně že je mám zmapované všechny... Díky za info.


homberg dne 29.05.

Mozne vysvetleni by mohlo byt to, ze v dobe vzniku teto pixly nemusel existovat svah pred bunkrem a ten tak mohl puvodne stat na vrcholu s paradnim vyhledem ke Skoricim. To navrsi by mohla byt navezenina. Kdo vi?


Vyhledávání
O webu
Jsme parta lidí, kteří mají rádi přírodu a kteří mají především rádi Brdy. Proto převážnou část našeho volného času trávíme touláním se po tomhle krásném kousku naší krajiny. Využít každou volnou chvilku a ponořit se do nádherné a zatím ještě poměrně zachovalé přírody, prodírat se houštinami podél potoků, objevovat zastrčená místa, spát v boudě, v seníku, v nějaké ruině po vojácích nebo jen tak pod stromem, je naší touhou, touhou která nikdy neutichá.
Více o vzniku webu Brding.up4.cz P1130820
Facebook