Zaječovský klášter - výstava fotografií

Card image cap

Zaječovský klášter - výstava fotografií

IMG_0337

O tomto víkendu ( 11. a 12. května) proběhla v částečně zrekonstruovaných prostorách kláštera a kostela Zvěstování Panny Marie v Zaječově výstava fotografií asi 20 převážně oblastních fotografů, mezi kterými nechyběl např. Martin Richter z Rokycan, Václav Kebrdle z Olešné, Jan Rezek z Hořovic nebo Tereza Koňasová z Komárova.
-
IMG_0332

Téma pro výběr fotografií nebylo pevně dané a tak návštěvníci mohli spatřit zajímavé snímky z oblasti fauna, flóra, město, krajina či portrét. Přibližně 100 snímků bylo umístěno na stěnách v klášterních chodbách a dalších 200 bylo prezentováno pomocí projektoru v jedné z upravených místností.

IMG_0340

Vystavovatelé koncipovali akci jako prodejní a tak zájemci si mohli díla autorů po ukončení akce za 200,-Kč i odkoupit. Mnoho příchozích využilo i možnost si prohlédnout ty prostory augustiniánského kláštera, které bývají jinak návštěvníkům běžně nepřístupné.

IMG_0339 
Projít si např. podkrovní prostory včetně věže a zvonice bylo, alespoň pro mě, stejně zajímavé jako výstava samotná. Obsáhlejší fotogalerii z této prohlídky připravuji...

Komentáře


Vyhledávání
O webu
Jsme parta lidí, kteří mají rádi přírodu a kteří mají především rádi Brdy. Proto převážnou část našeho volného času trávíme touláním se po tomhle krásném kousku naší krajiny. Využít každou volnou chvilku a ponořit se do nádherné a zatím ještě poměrně zachovalé přírody, prodírat se houštinami podél potoků, objevovat zastrčená místa, spát v boudě, v seníku, v nějaké ruině po vojácích nebo jen tak pod stromem, je naší touhou, touhou která nikdy neutichá.
Více o vzniku webu Brding.up4.cz P1130820
Facebook