5 komentářů to “Byl jednou jeden mlýn…”

 1. Zdeněk Pošva Poděbrady napsal:

  Zajímavé a kde že ten mlýn stojí ?

 2. Karel napsal:

  Moc pěkný článek.
  Měl bych další možnost jak se tam vzal ten kámen. V dřívějších dobách, teda pokud vím, se kameny na stavbu, stejně jako dnes cihly, obvykle „recyklovaly“. To znamená, že kámen samotný vůbec nemusí pocházet původně z této budovy. Případně do mlýna byl dosazen z původního hamru. Ale to by přestavba musela být opravdu masivní. Letopočty se většinou tesaly nade dveře a i tento kámen, pokud by se otočil, tak tvarově odpovídá vršku nějakých klenutých dveří.

  • Lezec napsal:

   S tím obráceným kamenem nad vchodem mě to už taky napadlo. V okolí jich je možné vidět několik, např.tvarově téměř totožný je vsazený nad vchodem do hamru v Dobřívě a několik jich je i na starých rokycanských domech. Jen mi trochu zaráží, že ty ostatní letopočty jsou do kamene tesané, ale tenhle mi připadá že je vyfrézovaný. Každopádně se asi bude jednat o kámen z původního hamru, který sem někdo vsadil při výstavbě nebo pozdější rekonstrukci mlýna, vzhledem k tomu letopočtu.

 3. Karel napsal:

  Souhlasím, ten letopočet rozhodně není tesaný. Podle té fotky mi přijde, že je nějakou „raznicí“ vyražen do ještě vlhké omítky, ale podle fotky si netroufám soudit…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Podívejte se také na: