Bahna 22.června zrušena

Card image cap

Bahna 22.června zrušena

Letošní ročník akce Bahna-Den pozemního vojska se odkládá.

Na společném jednání Ministerstva obrany České republiky, Generálního štábu AČR a Nadace pozemního vojska AČR bylo rozhodnuto, že 24. ročník akce BAHNA - Den pozemního vojska se odkládá z původního termínu (22.června) na termín nový a to 31.srpna 2013. Jak pronesl ministr obrany Vlastimil Picek, hlavním důvodem odložení je nasazení většího počtu příslušníků jednotek AČR na likvidaci povodňových škod. Posunutí tak důležité akce, jakou Den pozemního vojska určitě je, považuji za logický krok, řekl.485456_10151959101634377_780016163_n

V době, kdy mnoho našich spoluobčanů zachraňuje svůj majetek, či řeší existenční problémy, by nebylo příliš rozumné soustředit naše úsilí i úsilí příslušníků jednotek AČR na jednu vojenskou akci. Lidská síla i speciální technika je momentálně zapotřebí někde jinde. Chceme tímto krokem vyjádřit nejen morální podporu lidem v zasažených oblastech, ale pomoci i technikou. Rádi bychom rovněž pomohli i finančně. Zvažujeme 31.srpna zorganizovat dobrovolnou sbírku a získané finanční prostředky pak věnovat  nejvíce zasaženým místům, řekl k této situaci ředitel rokycanského muzea pan Fr. Koch.

(zdroj: idnes.cz, Muzeum na demarkační linii)

Komentáře


Vyhledávání
O webu
Jsme parta lidí, kteří mají rádi přírodu a kteří mají především rádi Brdy. Proto převážnou část našeho volného času trávíme touláním se po tomhle krásném kousku naší krajiny. Využít každou volnou chvilku a ponořit se do nádherné a zatím ještě poměrně zachovalé přírody, prodírat se houštinami podél potoků, objevovat zastrčená místa, spát v boudě, v seníku, v nějaké ruině po vojácích nebo jen tak pod stromem, je naší touhou, touhou která nikdy neutichá.
Více o vzniku webu Brding.up4.cz P1130820
Facebook