Bílá skála u Strašic

Card image cap

Bílá skála u Strašic

Původně jsem vůbec neměl v plánu se o téhle události zmiňovat, byla to jen malá a navíc neplánovaná zastávka při jedné z mých cest na kole.

Nakonec ale ten okamžik přeměny přírody zaznamenaný na fotografiích byl pro mě tak překvapivý, zajímavý i krásný zároveň, že jsem neodolal a několik obrázků zveřejňuji.Vyrazil jsem jen na krátkou projíždku do oblasti Hůrky- Trhoň. Bylo to minulý týden, kdy ještě celé Čechy zužovalo inverzní počasí a tak celou cestu údolím Padťského potoka z Dobříva až do Strašic mě doprovázela hustá mlha.Až při stoupání na horizont Tankovky začala místama prosvítat modrá obloha. Risknul jsem to a zabočil doleva k vrcholu Bílé skály a doufal, že ještě těch pár metrů navíc bude rozhodujících a já vystoupám nad inverzi.Nakonec se to opravdu povedlo a z vrcholového skaliska se mi naskytly nádherné pohledy na Brdy i Strašice a jejich okolí. Jako bonus k tomu jsem pak měl úžasně namrzlé stromy všude kolem sebe - taková malá ochutnávka nastávající zimy.Nejhezčí byl pohled směrem na strašický kostel, ten vystupoval z mlžného oparu, nad ním hustá inverzní oblačnost a nad tím vším celý hřeben Brd.Příroda prostě dokáže vykouzlit neskutečné věci  :-).

Komentáře


Václav dne 04.05.

Na této straně Brd jsem ještě nebyl. Ty fotky jsou paráda.


Vyhledávání
O webu
Jsme parta lidí, kteří mají rádi přírodu a kteří mají především rádi Brdy. Proto převážnou část našeho volného času trávíme touláním se po tomhle krásném kousku naší krajiny. Využít každou volnou chvilku a ponořit se do nádherné a zatím ještě poměrně zachovalé přírody, prodírat se houštinami podél potoků, objevovat zastrčená místa, spát v boudě, v seníku, v nějaké ruině po vojácích nebo jen tak pod stromem, je naší touhou, touhou která nikdy neutichá.
Více o vzniku webu Brding.up4.cz P1130820
Facebook