Brding na Gr. Rachel

Card image cap

Brding na Gr. Rachel

RachelUž se stalo tak nějak pravidlem, že začátkem každého roku si uděláme společný výšlap na nějaký mimobrdský kopec. Po Boubínu, Sněžce a Velkém Javoru padla letos volba na druhý nejvyšší vrchol Šumavy a Bavorského lesa - 1453 metrů vysoký Velký Roklan.

Přes Železnou Rudu, Zwiesel a Frauenau přijíždíme 25. ledna brzo ráno na malé parkoviště nedaleko obce Spiegelau, kde začíná náš asi jedenáctikilometrový okruh přes vrchol Velkého Roklanu. Sněhu leží na svazích kopce přibližně 30 centimetrů a to je právě tak akorát na to, aby vytvořil tu správnou zimní atmosféru, ale ještě málo na to, aby způsoboval nějaké obtíže při výstupu. Počasí ten den sice úplně ideální nebylo, nízká oblačnost, foukal poměrně silný vítr a občas padal sníh, ale na Hanzovi bylo vidět, že je spokojen, ten má tyhle povětrnostní podmínky rád. My s Rudou však zastáváme trochu odlišný názor, když už máme někam vylézt, tak ať z toho taky něco máme, že? Například pěkný rozhled. Na vrcholu nás tedy přivítala nepříjemná mlha, znemožňující výhled do okolí, ale o pár set metrů dál, u krásné dřevěné kapličky s vyhlídkou na Roklanské jezero, se nad našimi hlavami na chvíli ukázalo i sluníčko, byli jsme tak nakonec spokojeni všichni.lesJen ten les plný odumřelých stromů působí trochu depresivně, ale to je bohužel Šumava současnosti :-(.

No a na závěr krátké video z našeho výšlapu... 

Komentáře


Vyhledávání
O webu
Jsme parta lidí, kteří mají rádi přírodu a kteří mají především rádi Brdy. Proto převážnou část našeho volného času trávíme touláním se po tomhle krásném kousku naší krajiny. Využít každou volnou chvilku a ponořit se do nádherné a zatím ještě poměrně zachovalé přírody, prodírat se houštinami podél potoků, objevovat zastrčená místa, spát v boudě, v seníku, v nějaké ruině po vojácích nebo jen tak pod stromem, je naší touhou, touhou která nikdy neutichá.
Více o vzniku webu Brding.up4.cz P1130820
Facebook