Brdy v říjnu

Card image cap

Brdy v říjnu

Tak už je tady! Je mlhavý, je vlhký, je mrazivý, ale je i úžasně barevný-podzim. Tohle období na přelomu babího léta a začínajícího podzimu je v přírodě nejkrásnější.

Ještě minulý týden nás sluníčko rozmazlovalo svými hřejivými paprsky, ale pak se nastupující podzim přihlásil se vší parádou. Ranní mrazíky nejsou nic vyjímečného a denní teploty už nás taky moc nezahřejí. Častější déšť a mlhy taky napotěší. Příroda nám to ale dokáže vynahradit. Mění se nám před očima každý den a nabízí nekonečné barevné variace. Jednou projíždíte krásnou barevnou alejí vzrostlých dubů na Záběhlé a za pár dnů už jen záplavou nahnědlého spadaného listí. Padrťské pláně vyměnily svou sytě zelenou barvu za nevýraznou šeď.

Louky pod Palcířem už rozjasňujou jen velké bílé klobouky bedel.

Ale o kousek dál, v místě bývalého  Teslínského kláštera, to je jiná barevná fantazie.

A dopadovky? Ty už tradičně hrajou prim. Tady se spojuje všechno v jedno velké barevné představení.

Modrá obloha, fialové vřesy, tmavé hnědé kapradí, bílé kmeny bříz a zelené lesy v pozadí. To je nádhera, za kterou sem vždycky rád zavítám.

Brdy jsou pro mě nádherné v každém ročním období, ale je pravda, že podzim nad těma ostatníma přeci jenom trochu vyniká.

Komentáře


Vyhledávání
O webu
Jsme parta lidí, kteří mají rádi přírodu a kteří mají především rádi Brdy. Proto převážnou část našeho volného času trávíme touláním se po tomhle krásném kousku naší krajiny. Využít každou volnou chvilku a ponořit se do nádherné a zatím ještě poměrně zachovalé přírody, prodírat se houštinami podél potoků, objevovat zastrčená místa, spát v boudě, v seníku, v nějaké ruině po vojácích nebo jen tak pod stromem, je naší touhou, touhou která nikdy neutichá.
Více o vzniku webu Brding.up4.cz P1130820
Facebook