Červený potok-pověsti

Card image cap

Červený potok-pověsti

  Na hradě Valdeku žila panna Lída, která se scházela v nedalekém lese pod dubem u studánky se dvěma bratry řeholníky z kláštera sv. Dobrotivé. Byli si tak podobni, že si myslela, že se celou dobu schází pouze s jedním z nich. Jednou se tam však nedopatřením sešli oba dva a po slovní rozepři začali bratři o Lídu zápasit.
Nakonec jí v hádce a boji přetrhli a její tělo později pohodili do nedalekého potoka. Protože voda v potoce její krví zčervenal, začali mu místní říkat Červený potok. Na dubu byl dlouhá léta umístěn obrázek, který celý příběh zaznamenal.

Komentáře


Zdeněk Pošva dne 01.03.

Krásná a milá trochu strach nahánějící pověst.
Zdeněk


Vyhledávání
O webu
Jsme parta lidí, kteří mají rádi přírodu a kteří mají především rádi Brdy. Proto převážnou část našeho volného času trávíme touláním se po tomhle krásném kousku naší krajiny. Využít každou volnou chvilku a ponořit se do nádherné a zatím ještě poměrně zachovalé přírody, prodírat se houštinami podél potoků, objevovat zastrčená místa, spát v boudě, v seníku, v nějaké ruině po vojácích nebo jen tak pod stromem, je naší touhou, touhou která nikdy neutichá.
Více o vzniku webu Brding.up4.cz P1130820
Facebook