Hledači z Bechyně

Card image cap

Hledači z Bechyně

Pyrotechnická očista Brd se spustila podle plánu a tak na loukách pod zničenou osadou Kolvín už druhý týden pracují specialisté od ženistů z Bechyně.Pro "zahřátí" a seznámení se s brdským prostředím začíná jednotka prohledávat lehčí terén a tím jsou bývalé hospodářské louky patřící k vysídlené osadě. Tomu také odpovídají první nálezy, mezi které patří především různé kovové předměty ze zemědělských strojů, či pobořených stavení.Dále bylo nalezeno množství patron od světlic, vyhořelé dýmovnice, rozbušky a něco málo prázdných nábojnic, střepin a vystřelených kulek různé ráže.O trochu těžší úkol už ale bude na pyrotechniky čekat v následujících dnech, kdy přejdou čistit sousední pěchotní střelnici Kolvín-jih. Tam už je pravděpodobnost nálezu ostré munice daleko větší a hlavně, podle slov jednoho z  členů bechyňských pyrotechniků: "Dost veliký problém vidím v terénu, který je značně zarostlý náletovými dřevinami. Ale budem se s tím muset nějak vypořádat. Opravdová práce nás však bude čekat až na cílových plochách Kolvín-sever a Bahna. Tam půjde o nálezy velkorážní dělostřelecké a tankové munice".Jak je vidět, přestože přístroje jsou schopné zaznamenat kov až do hloubky jednoho metru, průzkum a vyzvednutí případného nálezu se provádí jen do hloubky 15 až 20 cm, vše ostatní se ponechává v zemi.Měl jsem původně připraveno několik fotografií hledačů i techniky, ale na (podotýkám velmi slušnou) žádost jednoho ze zodpovědných vojáků jsem musel vše z karty vymazat. Tohle tedy prošlo cenzurou...

Komentáře


pavel dne 26.04.

:)


lezec dne 25.04.

V den mé návštěvy se pyrotechnici pohybovali zhruba 1 km od kolvínské střelnice a rozhovor byl veden na příjezdové cestě,nikoliv na prohlédávaném území.Problém vidím někde jinde.Vstřícnost z řad armády totiž skončila až v momentě,kdy v jisté souvislosti padlo jméno pana J.Ale toto téma bych zde nerad rozvíjel.K tomu ať slouží jiná fóra.


pavel dne 24.04.

Pokud jsem dobře rozuměl, nešlo ani tak o vstup na "střelnici" samotnou, ale spíše do její blízkosti, kam "neautorizovaně" vstupuje kdekdo. Sami vojáci uvádějí, že prozatím čistí území, které přímo střelnicí nebylo.


Námořník dne 23.04.

A v "neautorizovaném" vstupu do cílové plochy (území střelnice), přímo do míst, kde pyrotechnici právě pracují...


lezec dne 22.04.

Já jsem se neúčastnil oficiální páteční akce s ministrem Vondrou,ale byl jsem na Kolvíně už v úterý.Problém tedy asi byl v mé "neakreditaci".


kolem_jdoucí_pisálek dne 22.04.

Pěkný článek. Akorát nechápu, že u Vás byla cenzura fotek a u pánů novinářů ne (iDnes, Česká televize, atd...)
http://praha.idnes.cz/vojaci-hledaji-munici-v-brdech-dk2-/praha-zpravy.aspx?c=A120421_1767147_praha-zpravy_klu


Vyhledávání
O webu
Jsme parta lidí, kteří mají rádi přírodu a kteří mají především rádi Brdy. Proto převážnou část našeho volného času trávíme touláním se po tomhle krásném kousku naší krajiny. Využít každou volnou chvilku a ponořit se do nádherné a zatím ještě poměrně zachovalé přírody, prodírat se houštinami podél potoků, objevovat zastrčená místa, spát v boudě, v seníku, v nějaké ruině po vojácích nebo jen tak pod stromem, je naší touhou, touhou která nikdy neutichá.
Více o vzniku webu Brding.up4.cz P1130820
Facebook