Jaro v Brdech - fotogalerie

Card image cap

Jaro v Brdech - fotogalerie

Letošní jaro se už konečně ukázalo v plné síle a tak je čas na 4 nové příspěvky ve fotogalerii Jaro v Brdech.

IMG_0126

Žluté květy pampelišek nejen že obarvily většinu travnatých ploch všude okolo nás, ale rovněž připravily mnoho " pracovních " míst pro pilné včelky. Tento květ dokonce zachutnal i jednomu mravenci.

Druhý snímek nás zavádí  na nejjižnější okraj Brd, do Mýta pod Třemšínem.

IMG_1476

Zde leží zámeček Roželov, který byl postaven v roce 1852 a sloužil pražskému arcibiskupství. Stavba už má bohužel svá nejlepší léta za sebou, ale budete-li mít cestu kolem, určitě se zde zastavte. Přilehlý malý park teď na jaře stojí za malé zdržení. Pro mnohé může být lákadlem i ta skutečnost, že v jeho těsné blízkosti probíhala v květnu roku 1945 demarkační čára.

Na Třemšíně ještě chvilku zůstaneme.

IMG_1467

Tento vrch nabízí mnoho turistických zajímavostí, mezi ně patří i tzv. buk dvoják. Jeho stáří se odhaduje na 200 let a vznikl spojením dvou buků. Srůst je dnes ve výšce přibližně 2,5 metru a stabilita tohoto stromu je zajišťována i pomocí betonových výplní.

K jaru a ke květnovým dnům patří neodmyslitelně i oslavy konce II. světové války.

IMG_0055

Jižní a jihozápadní Podbrdsko osvobodily v roce 1945 jednotky americké armády a tak ani letos nechyběla vojenská historická vozidla při oslavách v Rokycanech. Přes květy třešně japonské ( sakury) jsou na rokycanském náměstí zachycena některá z nich.

Komentáře


Vyhledávání
O webu
Jsme parta lidí, kteří mají rádi přírodu a kteří mají především rádi Brdy. Proto převážnou část našeho volného času trávíme touláním se po tomhle krásném kousku naší krajiny. Využít každou volnou chvilku a ponořit se do nádherné a zatím ještě poměrně zachovalé přírody, prodírat se houštinami podél potoků, objevovat zastrčená místa, spát v boudě, v seníku, v nějaké ruině po vojácích nebo jen tak pod stromem, je naší touhou, touhou která nikdy neutichá.
Více o vzniku webu Brding.up4.cz P1130820
Facebook