Jirka Jiroušek a jeho Nebeské Brdy

Card image cap

Jirka Jiroušek a jeho Nebeské Brdy

Jsem velice rád, že vám mohu na těchto webových stránkách představit první sérii nádherných leteckých snímků brdské krajiny od příbramského fotografa Jirky Jirouška. Ve fotogalerii a následně v rubrice Brdy Nebeské si budete moci během několika příštích pokračováních prohlédnout nevšední záběry Brdy z výšky tak, jak je při svých letech nad krajinou zachytil amatérský fotograf Jiří Jiroušek. Jak však máte sami možnost posoudit, slovo " amatérský " je v tomto případě trochu zavádějící.

Na úvod byly vybrány fotografie z asi nejkrásnější části Brd, za kterou je laiky i odborníky považována oblast Padrťských plání spolu se soustavou Padrťských rybníků. V příštím pokračování pak na vás budou čekat nejen další úchvatné záběry Brd a jejich okolí, ale dozvíte se i mnoho zajímavostí ze života autora těchto snímků. Co všechno na sebe sympatický Jirka Jiroušek ve dvouhodinovém rozhovoru prozradil? Začal nejdříve létat nebo fotografovat? Která místa už stačil nafotit? A šlo mu již někdy při létání o život? Těšte se, vyprávění to bude rozhodně poutavé...

[nggallery id=33 images=10]

Komentáře


jan dne 10.10.

Krásný znam to ale vždy mě to dostane.krásný fotky.


Jitka Stěhulová dne 07.10.

Trasa z Trokavce , případně z Míšova. Pokud to nemůžete najít, myslím, že cyklotrasa je značená právě z Trokavce a jinak mapu, dá se koupit docela podrobná.


Ota Hein dne 07.10.

Nádherné obrázky! Loni jsem podnikl dvě výpravy na Padrťské rybníky a ani jednou jsem k nim nedošel. Prostě jsem je nenašel a popravdě - byl jsem rád, že jsem našel cestu zpátky k autu :D
Z Rokycan to nemám daleko, tak snad se mi už konečně podaří nalézt nějakou normální turistickou cestu. Při pohledu na letecké záběry mě napadá, že by možná stálo za to postavit poblíž rozhlednu.
Děkuji panu Jirouškovi za možnost nahlédnout do těchto míst a přeji ještě mnoho takto vydařených snímků.


Ladislav Matějka dne 07.10.

Nádhera.
Jako někde na Aljašce...


Vyhledávání
O webu
Jsme parta lidí, kteří mají rádi přírodu a kteří mají především rádi Brdy. Proto převážnou část našeho volného času trávíme touláním se po tomhle krásném kousku naší krajiny. Využít každou volnou chvilku a ponořit se do nádherné a zatím ještě poměrně zachovalé přírody, prodírat se houštinami podél potoků, objevovat zastrčená místa, spát v boudě, v seníku, v nějaké ruině po vojácích nebo jen tak pod stromem, je naší touhou, touhou která nikdy neutichá.
Více o vzniku webu Brding.up4.cz P1130820
Facebook