Na kole s Rudou

Card image cap

Na kole s Rudou

Ruda nás "poctil" po delší době svojí návštěvou, tak jsme za slunečného, leč poměrně chladného počasí vyrazili na menší vyjíždku po Brdech. Trasa Hrádek-Dobřív-Strašice-zámeček-Roviny-Skořice-Hrádek měla 45 kilometrů.

 
Původní sraz zněl na 9 hodinu, ale ranní mlhy nás o hodinu zdržely, a tak vyjíždíme až kolem 10. Prodírající slunce se sice celou dobu snažilo, ale studený vítr držel teplotu jen kolem 3°C a my byli docela rádi za rukavice i čepice. No jo, lepší už to asi nebude.Tempo tentokrát příliš závratné nemáme, protože Ruda má hlavní úkol nafotit co nejvíce podzimních fotek, berem to tedy zlehka a při častých zastávkách probíráme můj a Zdeniny páteční výšlap na Třemšín i Honzovo a Rudovo včerejší výlet na šumavský Ostrý a Velký Javor. K oběma akcím se snad dostaneme v samostatných příspěvcích později. Za Strašicema, při vjezdu do prostoru, nás trochu překvapuje větší množství vody v Padrťským potoce.V posledních dnech nepršelo, tak se někde "něco" musí upouštět, uvidíme. Až ke Třem Trubkám nám počasí zatím přeje, ale při stoupání na Roviny se to horší,slunce marný boj vzdává a nahoře už se opět povaluje mlha.

Při odbočce na Prahu s překvapením potkáváme  4 auta silničářů, kteří právě asfaltujou silnici směrem nahoru k věži. Při tom pohledu se skoro nahlas musím  zasmát :-). Není to tak dlouho co jsem tady psal - článek z 16.7.2011- že při sjezdu z vrcholu Prahy vždycky nadávám, protože tenhle úsek je snad nejhorší v Brdech a že se asi nikdy nedočkám toho, že by to někdy silničáři opravili. A hle, uběhly 3 měsíce a stal se malý zázrak - na silnici se pokládá nový asfalt!!Sjezd z Rovin je rychlý a za malou chvilku jsme na hrázi spodního Padrťáku. No a už vidíme to "něco" co způsobilo větší průtok vody v potoce. Dolejší rybník se totiž začal vypouštět a hladina zatím klesla tak o půl metru.Vzpomínám si, že minulý rok se nám podařilo vidět prázdný Horejší, tak letos budeme mít štěstí i na ten druhý. Vystoupáme na Palcíř, pokračujem okolo jezírka a sjezdem přes Skořice míříme do Mirošova.Plánovali jsme si zastávku na jedno malé "U Kozlerů", ale mají ještě zavřeno a tak jedeme dál. "Na statku" už taky nemá cenu zastavovat, když je to tak blízko, tak jsme tu dnešní trasu dojeli bez občerstvení. Pivo na nás čekalo doma a k němu dobrej oběd.

Komentáře


Vyhledávání
O webu
Jsme parta lidí, kteří mají rádi přírodu a kteří mají především rádi Brdy. Proto převážnou část našeho volného času trávíme touláním se po tomhle krásném kousku naší krajiny. Využít každou volnou chvilku a ponořit se do nádherné a zatím ještě poměrně zachovalé přírody, prodírat se houštinami podél potoků, objevovat zastrčená místa, spát v boudě, v seníku, v nějaké ruině po vojácích nebo jen tak pod stromem, je naší touhou, touhou která nikdy neutichá.
Více o vzniku webu Brding.up4.cz P1130820
Facebook