" Nebeské " Jirky Jirouška

Card image cap

" Nebeské " Jirky Jirouška

Dnes v 17 hodin byla v příbramské galerii Františka Drtikola zahájena výstava skvělých fotografií zdejšího rodáka Jiřího Jirouška. Při slavnostní vernisáži se výstavní síň zaplnila snad stovkou návštěvníků do posledního místečka. Po krátkém oficiálním zahájení výstavy dostal slovo sám autor fotografií, který přítomným povyprávěl o nevšedních zážitcích při pořizování zajímavých snímků a poodhalil i některé technické detaily ze svého létání. Chcete vědět jaké? Tak např. stroj, na kterém létá, váží 35 kilogramů, vejde se do něj 12 litrů paliva, na jednu nádrž uletí až 150 kilometrů, fotografuje nejraději z výšky od 300 do 500 metrů a nejlepší snímky vznikají brzy ráno, ještě než slunce vystoupá vysoko na oblohu. Už několikrát mu při létání došlo palivo a pak prý mu nezbývá nic jiného, než svoje paragl. křídlo uschovat někde poblíž v lese a k autu dojít pěšky. Tak kdyby jste náhodou našli při svých procházkách přírodou někde v křoví schované křídlo, je jeho, vzkazuje všem Jiří Jiroušek...

DSCF5277 DSCF5290

DSCF5293 DSCF5322

DSCF5335 DSCF5341

Na výstavě je k vidění 70 fotografií rozdělených do dvou kategorií. V té první jsou obrázky z okolí Příbrami a z Brd a do té druhé patří snímky ze " zbytku " naší republiky. Budete- li mít cestu do Příbrami, určitě se zastavte a zajděte se podívat. Výstava potrvá do 2. března 2014.

Komentáře


Vyhledávání
O webu
Jsme parta lidí, kteří mají rádi přírodu a kteří mají především rádi Brdy. Proto převážnou část našeho volného času trávíme touláním se po tomhle krásném kousku naší krajiny. Využít každou volnou chvilku a ponořit se do nádherné a zatím ještě poměrně zachovalé přírody, prodírat se houštinami podél potoků, objevovat zastrčená místa, spát v boudě, v seníku, v nějaké ruině po vojácích nebo jen tak pod stromem, je naší touhou, touhou která nikdy neutichá.
Více o vzniku webu Brding.up4.cz P1130820
Facebook