Ostrý v zimě

Card image cap

Ostrý v zimě

Na neděli slibujou meteorologové krásné počasí, na horách s inverzí, tak proč sedět doma. Tady v nížinách sníh stejně není,  musíme si ho tedy užít tam kde je. Rozhodujem se pro výstup na šumavský Ostrý vysoký 1293 m.n.m. Auto necháváme dole v Hamrech a známou cestou podél Bílého potoka začínáme stoupat k vrcholu.

 
Sněhu je zatím málo, tak 15 cm a jde se tedy poměrně dobře. Snad se to časem příliš nezhorší, uvidíme. Na vyhlídce Pod Statečkem využíváme možnosti prvních výhledů do krajiny a tak se na chvilku zastavujem a rozhlížíme se, zatím jen do Čech.Po chvilce pokračujem a tady v lese už začíná být sněhu o trochu víc, ale pořád to ještě ujde.Procházíme lesním úsekem a ocitáme se na holině pod samotným vrcholem. Je už vidět vrcholová skála i s chatou a z paseky jsou i částečné výhledydo Bavorska.Závěrečný výstup trochu stěžuje návátý sníh, místama možná i 40 cm, ale nakonec to zvládáme a vylézáme do skalnatého sedla.Jedno slovo vystihuje vše - nádhera. Krásně modrá obloha, čerstvý prašan, omrzlé stromy, úžasný výhled a dole v údolí slibovaná inverze. Pro tohle se leze na kopce!!Chata na německé straně je v zimě samozřejmě zavřená, tak nám nezbývá než pojíst a popít vlastní zásoby. Na vrcholu zůstáváme asi půl hodiny, během které jsme tu úplně sami a pak se pomalu chystáme k návratu zpět.Scházíme stejnou cestou (jiná možnost vlastně ani není), během sestupu pořizuju ještě pár fotek a zhruba za 6,5 hodiny jsme zpátky v Hamrech. Trasa nahoru a zpět je dlouhá 12 km má převýšením 600 m. Před odjezdem si ještě zajdem do Královského dvora na něco dobrého a pak už domů.Moc pěknej den. :-)

Komentáře


lezec dne 29.10.

Pockame si na pocasi a muzem nekdy vyrazit,ale pocasi je fakt zaklad.Ta "chata" je pristavek k chate na vrcholu Ostry.Je to foceny z ceske strany tesne pod skalou.


Rudi dne 29.10.

Musel být super zážitek, a pro mě by to byl luxus ty podmínky na focení.. inverze, krásný rozhled a ..co víc si přát než tam být! :)
btw: co je to tam zachatu na tom obrazku?


Vyhledávání
O webu
Jsme parta lidí, kteří mají rádi přírodu a kteří mají především rádi Brdy. Proto převážnou část našeho volného času trávíme touláním se po tomhle krásném kousku naší krajiny. Využít každou volnou chvilku a ponořit se do nádherné a zatím ještě poměrně zachovalé přírody, prodírat se houštinami podél potoků, objevovat zastrčená místa, spát v boudě, v seníku, v nějaké ruině po vojácích nebo jen tak pod stromem, je naší touhou, touhou která nikdy neutichá.
Více o vzniku webu Brding.up4.cz P1130820
Facebook