S Lišákem už nepoletím

Card image cap

S Lišákem už nepoletím

Tak bohužel už druhou smutnou zprávu musím napsat a to během několika málo měsíců. Dnes mě něčekaně a o to těžce ohromila zpráva, že při cvičném letu tragicky zemřel můj kamarád "Lišák". Celá událost je o to smutnější, že nehoda se stala jen pár stovek metrů od jeho domu.

Na podzim roku 2010 mě vzal na malý okružní let v okolí Plzně. Letěli jsme z letiště v Letkově směrem na Kaznějov, Libštejn, Darovou, Rokycany a zpět na Letkov.

Let trval přibližně 40 minut a Lišák mi dal ve výšce asi 300 metrů  možnost si malé letadlo i "zapilotovat". Ale já, co by nezkušený pasažér, jsem mu řízení letadla po 10 vteřinách zase ryhle vrátil zpět. Ale zážitek to byl pěkný, budu si ho pamatovat.

Na přelomu roku jsme pak domlouvali další let, chtěl jsem vzít nad Brdy, udělat nějaké pěkné fotografie. Můj, Honzovo, jeho volný čas a příznivé počasí bylo ale stále obtížné sladit a tak až někdy začátkem března mi v neděli ráno volal, že by to šlo. Přijeli jsme na letiště v Líních (tam se přes zimu přestěhovali), ale počasí se během chvilky zhoršilo a na pěkné fotky jsem mohl zapomenout. Odjeli jsme domů. Pak se termín opět odkládal, až začátkem prázdin padlo nějaké konkrétnější datum, tuším předposlední víkend v měsíci. K tomu už ale bohužel nedošlo, protože tahle tragická nehoda veškeré Lišákovo plány ukončila.

Budu vzpomínat.

Komentáře


Vyhledávání
O webu
Jsme parta lidí, kteří mají rádi přírodu a kteří mají především rádi Brdy. Proto převážnou část našeho volného času trávíme touláním se po tomhle krásném kousku naší krajiny. Využít každou volnou chvilku a ponořit se do nádherné a zatím ještě poměrně zachovalé přírody, prodírat se houštinami podél potoků, objevovat zastrčená místa, spát v boudě, v seníku, v nějaké ruině po vojácích nebo jen tak pod stromem, je naší touhou, touhou která nikdy neutichá.
Více o vzniku webu Brding.up4.cz P1130820
Facebook