Střední Brdy - léto 2013

Card image cap

Střední Brdy - léto 2013

Do fotogalerie  bylo přidáno několik nových snímků pořízených při našich letních toulkách brdskou krajinou.

Na první fotografii jsou rozvěšené tibetské modlitební praporky, které vlály svého času (začátek července) na vrcholové skále jednoho brdského kopce. Vzhledem k jejich stavu, tak už visely patrně delší dobu a zda-li jsou tam ještě dnes, nevím.DSCF2438Druhý snímek byl pořízen nad kvaňským lomem a bylo to jen pár minut předtím, než se spustila prudká letní bouřka. Přišla tak rychle, že jsem se ani nestačil schovat u nejbližšího stavení.
DSCF2464Vody začátkem letošního léta bylo v Brdech opravdu dost. Když na Hořejším rybníce opadla " velká " voda po červnových povodních, bylo možné na jeho březích nalézt množství škeblí perlorodky. Jedna z nich je na třetí fotografii.DSCF2149Atmosféru poklidného letního odpoledne přibližuje další snímek. Je pořízen z břehu Huťského rybníka v Dobřívě a tak historický hamr v pozadí asi netřeba nikomu zvlášť představovat.IMG_1617Pětici letních obrázků uzavírá fotografie od Rudiho. Spolu s Hanzem a Ájou procházeli jedním krásným brdským koutem, kterým vede stále ještě viditelná historická hranice dvou bývalých panství._DSC0697A aby byla vzpomínka na letošní brdské léto úplná, dovolím si připojit ještě krátké video.

Tak s nástupem prvních ranních mrazíků přeji všem krásné vzpomínání na teplé letní dny roku 2013...

Komentáře


Lezec dne 06.10.

Děkujeme.Video bylo sestříháno ze záběrů, které jsme pořizovali letos od května do září, jen ten rak je loňskej :-), tak je to pro nás i taková letní kronika našich toulek, při každém snímku si zavzpomínáme co a kde jsem zrovna podnikali.
Jsem rád,že se líbí.
Zdraví L.


Petr Kovářík dne 04.10.

Lezče,
fotky z tohodle příspěvku jsou nádherný, ALE:
to video je úplně nejvíc !
... fakt pěkný záběry.
... těším se na další příspěvky.
Petr (Lipnice)


Vyhledávání
O webu
Jsme parta lidí, kteří mají rádi přírodu a kteří mají především rádi Brdy. Proto převážnou část našeho volného času trávíme touláním se po tomhle krásném kousku naší krajiny. Využít každou volnou chvilku a ponořit se do nádherné a zatím ještě poměrně zachovalé přírody, prodírat se houštinami podél potoků, objevovat zastrčená místa, spát v boudě, v seníku, v nějaké ruině po vojácích nebo jen tak pod stromem, je naší touhou, touhou která nikdy neutichá.
Více o vzniku webu Brding.up4.cz P1130820
Facebook