Vánoční přechod Brd

Card image cap

Vánoční přechod Brd

cesta

Dárky byly rozdány, slavnostní večeře snězena, tak už zbývalo si jen večer zabalit a na Boží hod brzy ráno vyrazit. Námi očekávaný Vánoční přechod Brd byl tady, letos s pořadovým číslem 8.

V úvodu ale nutno poznamenat, že se po několika letech nejednalo o standartní přechod, ale spíše jen o dvoudenní pochod Brdy. Objektivní, ale i subjektivní okolnosti nás donutily program trochu přizpůsobit a zkrátit, bohužel. Na druhou stranu, počasí nám naštěstí vše vynahradilo, protože bylo konečně zimní :-) . Po loňských, téměř jarních teplotách, jsme si letos užili jak malinko sněhu, tak i mírných mrazíků, bylo to příjemné. Na jednom z brdských vrcholů jsme vyměnili již téměř popsanou knížku za novou a příchozí tak můžou zapisovat své návštěvy do již třetího sešitu. Ten první zde vydržel od 27. března 2003 do 17. srpna 2008 tj. 5 a půl roku, druhý k zápisům poctivě sloužil ještě o něco déle, celkem 6 let a 3 měsíce - od 24. srpna 2008 do 30. listopadu 2014. Počkáme si, jakou historii nám zaznamená tento zatím poslední.

Na závěr prvního dne si pro nás Luky připravil ukázku správného rozdělávání ohně a jak můžete sami posoudit v našem krátkém videu, je zde po několika letech vidět přeci jen posun k lepšímu ;-). Kdo sleduje naše stránky pravidelně, určitě si vzpomene na rozdělávání ohně v březnu 2012 ( viz. článek " Tajemným údolím Reservy ). Brdy byly opuštěné a téměř nikoho jsme za dva dny, strávené v lese, nepotkali. Vyhýbala se nám však i zvěř, a tak kromě orlí rodinky, kterou se nám podařilo na malý okamžik zahlédnout na nebi mezi vysokými korunami stromů, jsme měli tentokrát smůlu.

radar

Na velikou smůlu to vypadalo i druhý den ráno. Po snídani jsme si řekli, že zajdeme do lesa a nataháme nějaké dřevo, abychom doplnili spálené zásoby. Už jsme měli vše skoro hotové a byli připraveni na odchod, když v tom vidím, jak se k nám blíží velmi nečekaná a nemilá návštěva :-((. Vše v dobré se nakonec obrátilo a my mohli náš poslední letošní brdský vandr za hustého sněžení spokojeně dokončit. No a kde jinde, než u Marka na výborném pečeném koleni, tradice se přece musí dodržovat !!! Tak v roce 2015 na shledanou.

Komentáře


Vyhledávání
O webu
Jsme parta lidí, kteří mají rádi přírodu a kteří mají především rádi Brdy. Proto převážnou část našeho volného času trávíme touláním se po tomhle krásném kousku naší krajiny. Využít každou volnou chvilku a ponořit se do nádherné a zatím ještě poměrně zachovalé přírody, prodírat se houštinami podél potoků, objevovat zastrčená místa, spát v boudě, v seníku, v nějaké ruině po vojácích nebo jen tak pod stromem, je naší touhou, touhou která nikdy neutichá.
Více o vzniku webu Brding.up4.cz P1130820
Facebook