Výlov Dolejšího rybníka

Card image cap

Výlov Dolejšího rybníka

Po 14 dnech pozvolného vypouštění došlo tento týden na plánovaný výlov Dolejšího Padrťského rybníka. Po dva dni se snažilo několik desítek rybářů se svými pomocníky dostat z vody letošní úlovek.

Oproti loňskému roku, kdy se lovil Horejší Padrťský rybník, bylo počasí poměrně přívětivé a rybářům nestěžovaly už tak dost těžkou práci ranní mrazíky.Přestože letos panovala poměrně dlouhá  zima, celkově o 2 měsíce, i tak lze prý podle prvních odhadů očekávat nadprůměrný výlov. "Nebýt tuhé zimy, byl by výlov za poslední roky možná rekordní"- odhaduje porybný.Po roztřídění pak část bohatého úlovku poputuje přímo k prodejci a část do sádek v Mirošově. Kdo tedy bude chtít, má tu možnost si za svátečního kapra zvolit právě kapra z Brd.Dno Dolejšího rybníka by se teď mělo během 10 dnů začít odbahňovat a pak po spuštění stavidel už může začít opětovné napouštění.

Komentáře


lezec dne 11.11.

Měl jsem volno až ve středu,škoda :-(.Výlov byl totiž už od úterka.Ale i tak pěkný zážitek.Některé kousky byly kapitální!!


Rudi dne 10.11.

pěkně!


Vyhledávání
O webu
Jsme parta lidí, kteří mají rádi přírodu a kteří mají především rádi Brdy. Proto převážnou část našeho volného času trávíme touláním se po tomhle krásném kousku naší krajiny. Využít každou volnou chvilku a ponořit se do nádherné a zatím ještě poměrně zachovalé přírody, prodírat se houštinami podél potoků, objevovat zastrčená místa, spát v boudě, v seníku, v nějaké ruině po vojácích nebo jen tak pod stromem, je naší touhou, touhou která nikdy neutichá.
Více o vzniku webu Brding.up4.cz P1130820
Facebook