Zima 2015

Card image cap

Zima 2015

O Velikonocích se s námi zima již definitivně rozloučila a tak přináším malou vzpomínku na to, jak jsme tu letošní brdskou zimu prožívali my. Sněhu bylo málo, mrazy téměř žádné, a tak časy, kdy v Brdech nasněžilo přes metr sněhu a teploty klesaly k mrazivým -20°C i více, jsou asi nenávratně pryč. Opravdu zimní vandry jsme letos v Brdech zažili jen dva. Při jednom jsme jen tak pro srandu vytáhli staré zaprášené sáňky a trochu si zablbnuli. Při druhém vandru jsme objevili "nový" podzemní komplex šesti ŽÚ, který je (asi jako poslední v Brdech) v naprosto neporušeném stavu a v ten samý den na břehu jednoho z místních potoků narazili na vydří stopy. A ještě jedny vzácné stopy se o letošní zimě v Brdech objevily a sice stopy rysa. My jsme je se štěstím v Brdech nalezli v prosinci roku 2012, ty letošní nám potvrdil myslivec, kterému se rys promenádoval v rajónu. Mimochodem, jak máme potvrzeno od Martina Tomáše, rys se v Brdech vyskytuje pravidelně poslední dva roky.

Tak taková byla zima na přelomu let 2014/15 naším pohledem. Teď už se budeme těšit na jaro.Ve fotogalerii si ještě můžete prohlédnout několik nových snímků, které jsme s kamarády pořídili při našich posledních vandrech.

[nggallery id=36 images=15]

Komentáře


Vyhledávání
O webu
Jsme parta lidí, kteří mají rádi přírodu a kteří mají především rádi Brdy. Proto převážnou část našeho volného času trávíme touláním se po tomhle krásném kousku naší krajiny. Využít každou volnou chvilku a ponořit se do nádherné a zatím ještě poměrně zachovalé přírody, prodírat se houštinami podél potoků, objevovat zastrčená místa, spát v boudě, v seníku, v nějaké ruině po vojácích nebo jen tak pod stromem, je naší touhou, touhou která nikdy neutichá.
Více o vzniku webu Brding.up4.cz P1130820
Facebook